Bethlen Gábor Közalapítvány, Magyar Falu Program FCA-KP-1-2021/3-001810 – Eszközbeszerzés

  • június 29, 2023
  • admin
  • Bethlen Gábor Közalapítvány, Magyar Falu Program FCA-KP-1-2021/3-001810 – Eszközbeszerzés bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva
  • Projektjeink

Beszerzésre került: 3 db. ASUS ZenBook UM425UA-KI156T laptop, 4 db. ASUS ZenBook 14 UX431FL-AN014T laptop.

A beszerzés célja volt: Az ERASMUS+ keretében a M’Inspire projekben, a tavaly márciusban zárult SMART e-Maths projektetben az EFOP 5.2.4.keretében működő Segítünk a tanulásban! c. projektben a konzorciumi partnereinkkel – az erdélyi Hargita Megyéért Egyesület, a Gútai Corvin Mátyás Alapiskola, az Interregió Fórum Egyesület, Hargita Megye Tanácsa, RegioNet Foundation, az Innonet NO- és a bevont pedagógusokkal együtt egy mobil eszközökre (is) optimalizált tananyagokat fejlesztő- és megjelenítő e-learning rendszert és a tanodai munka támogatását célzó módszertant dolgoztunk ki. Jelenleg is több projekt keretében fejlesztünk digitális tananyagokat, saját alkalmazottaink mellett a projektekbe bevont pedagógusok közreműködésével. Ilyen projekt például vagy a módszertanunk széles körű adaptációját támogató, ERSAMUS+ projektek. A digitális oktatás-támogató és tartalom-fejlesztő tevékenységünk megfelelő technikai háttér nélkül nem elképzelhető. A jelenlegi eszközparkunk elavult volt, és egyre több nehézséget jelentett a megfelelő munkafeltételek biztosítása munkatársaink, és a projektjeinkbe bevont tartalom-fejlesztő pedagógus kollégák számára. A program keretében beszerzett 7 db. tablet biztosította a munkatársaink számára a mobilitást a partnerszervezetek között, az otthoni munkavégzést, a részvételt a különböző szakmai rendezvényeken. Segítségükkel az alábbi szervezeteknél tájékoztatókat tartottunk, és a létrehozott tananyagot a Mindszentgodisai Általános Iskolában és az Egyházasharaszti Általános iskolában 120 gyerekkel teszteltük 30 alkalommal, 30 perc időtartamban.