Hogyan lehet a matek érdekes? Vlogger videók az LTHP tananyagban

A matematika feladatrendszert olyan videós tartalmakkal szerettük volna kiegészíteni, melyek izgalmasabbá és érthetőbb teszik a tananyagot a gyermekek számára. A fiatal generáció igényeihez és médiafogyasztási szokásaihoz alkalmazkodva vlogger tartalmak létrehozásával igyekeztünk a matematika iránti érdeklődést felkelteni.

Vloggerek tanárként vagy tanárok vloggerként?

A matematika tartalmakat előállító Retkes Péter vlogger több tucat matematika magyarázó videót készített whiteboard jellegű alkalmazással. A módszertanilag jól felépített, közérthető nyelven, szemléletesen magyarázó videókban egyszerre látható maga a feladat, a feladatmegoldás menete és magyarázata, valamint a vlogger maga.

A vlogger-magyarázatok hatékonyan növelik a diákok motivációját, a tananyag iránti érdeklődését, javítják a tanulási élményt és hozzájárulnak a hatékonyabb megértéshez. A videós magyarázatok népszerűek voltak a diákok körében, ezekkel a tartalmakkal még a motiválatlanabb tanulók érdeklődést is sikerült felkelteni a matematika iránt.