PLA Csíkszereda

A Seven Smart Steps projekt keretében a tartalomfejlesztés lezárultát követően szeretnénk valamennyi régióban a helyi szakmai közösséget elérni, valamint a projekteredményeket bemutatni a partnerek által tartott workshopok segítségével.

PLA workshopokat tervezünk Magyarországon, ezen belül régiónkban, Dél-Magyarországon, Szlovákiában (a Felvidéken) és Romániában (Erdélyben).

Ezen törekvés keretében került sor 2022. április 14-én Csíkszeredában a PLA esemény megrendezésére a Regionet Alapítvány szervezésében. Az eseményen az alapítvány elnöke, Lukács Zoltán Levente ismertette meg a projektet, a Tanlet oktatási segédeszközt és az elkészült tartalmakat a digitális pedagógia iránt érdeklődő széles szakmai közösséggel.

   PLA módszer, mint atipikus tanítási-tanulási módszer

 • A PLA szó szerint egymástól való tanulást, társak általi tanulást jelent, lényegében egy
  csoportos kooperatív tanulási formára utal. Amiért választásunk erre a módszerre esett a
  projekteredmények népszerűsítésének céljából, az, hogy jelenleg az élethosszig tartó tanulás
  egyik pilléreként tekinthetünk erre az ismeretátadási folyamatra.

   Miért pont a PLA?

 • Esetünkben a PLA szélesebb körű értelmezését alkalmazva, egy adott téma kidolgozását, a
  tapasztalatok és a tudás megosztását jelenti az oktatási terület egyéb szereplőivel. Az szűkebb
  értelmezés előnyei szintén érvényesülnek a PLA workshopok keretében, mint a társak, a
  környezet általi tanulási forma, a tanítva tanulás elve, melynek lényege, hogy a
  közösség/csoport tagja, mint egy téma szakértője, a tudását és tapasztalatait átadja a társainak,
  ugyanakkor mindenki egyszerre tölti be a tanár és a tanuló szerepét is.
 • A woskhopra meghívottak elsősorban a helyi intézmények vezetői, pedagógusok és egyéb oktatási szereplők. Az eseményen elsajátított ismereteket hatékonyan képesek közvetíteni a saját oktatási közösségük felé, ezáltal járulva hozzá a digitális oktatási segédeszköz széleskörű megismertetéséhez és a
  hétköznapi oktatási rutinban történő meghonosításához.