7 Smart Steps – adaptációs szakasz lezárása, Smart Hub

Szeptember 2-án lezajlott a második nemzetközi találkozó, melynek célja a projekt széleskörű adaptációs szakaszának összegzése és a mély szakasz előkészítése volt. A szervezést, lebonyolítást az Interregió Fórum Egyesület valósította meg.

A széleskörű adaptációs szakasz készítette elő, ill. teremtette meg a mély adaptáció feltételeit, magát a tartalomfejlesztést, így nagyon fontos volt a tapasztalatok összegzése, a tartalom- és tantárgyspecifikus visszajelzések megvitatása.

Az eredetileg előadássorozatként tervezett bemutatókat a vírushelyzet miatt online valósítottuk meg. Az intenzív érdeklődésre való tekintettel a tervezett 18 fő helyett végül 21 pedagógust választottunk ki az együttműködésre. Az érdeklődők bevonásával sor került a tananyagfejlesztői szakmai közösség, a Smart Hub kialakítására. A projektben együttműködő pedagógusok szakmai visszajelzéseinek megvitatását követően a véleményeket visszacsatoltuk a tervezési folyamatokba.

A mély adaptációs szakasz indításaként a hét szakaszból és a hozzátartozó workshopokból álló lépések

  • ütemezése
  • a fontosabb mérföldkövek időpontjainak meghatározása
  • a workshopok során fejlesztendő tartalmak mennyiségi és formai kritériumainak pontosítása

valósult meg.