Learn THEN Play – indul a projekt

Elindult a LEARN THEN PLAY projekt, melynek keretében egy, az oktatást támogató digitális segédeszközt szeretnénk kifejleszteni. Célunk egy széleskörű, a társadalom minden szintjét érintő párbeszéd kialakítása a tanulás-tanítás átalakuló világa kapcsán.

A Hargita Megyéért Egyesület szervezésében 2021. március 20-án került sor Csíkszeredán a projetkindító találkozóra.

A projekt alapját képező koncepció a tanárok és a szülők/gondviselők közötti együttműködésen alapul, a diákok tanítási-tanulási folyamatainak támogatása és a tanulók fejlődésének érdekében.

Célunk, hogy az oktatási segédeszköz segítségével a tanulók sikeresen sajátíthassák el a 8. osztály végére elvárt tudásmennyiséget, játékos módon fejlesszük az ismeretek gyakorlati alkalmazását lehetővé tévő kulcskompetenciákat, a tanulás élvezetessé tételével növeljük a diákok motivációját, csökkentsük a pedagógusok túlterheltségét, valamint eszközt biztosítsunk a szülők számára, hogy hatékony segítséget nyújthassanak gyermekeiknek a tanulásban.